• Krzysztof_Slomiany

Witam!


Witam wszystkich na moim blogu poświęconym zagadnieniom związanym z konstrukcją maszyn, projektowaniem CAD, miejmy nadzieje że w przyszłości i z wytwarzaniem

Dokładnie 05/03/2019 "wystartowała" strona krzysztofslomiany.pl, moje prywatne portfolio - daleko jej do profesjonalizmu, ale mi również daleko do projektanta stron www.Blog będzie powiązany z rzeczami pojawiającymi się na stronie - projektami maszyn / urządzeń a także z moimi prywatnymi spostrzeżeniami w tym temacie.


 

Kilka słów o mnie i mojej przygodzie z konstruowaniem maszyn.


Z wykształcenia jestem inżynierem mechanikiem. Ukończyłem PWr na wydziale mechanicznym (MiBM). W krótkim czasie po ukończeniu studiów na I stopniu i epizodycznej przygodzie ze studiami II stopnia w cyklu dziennym (trwało to może 2-tyg.). Postanowiłem rozpocząć karierę zawodową.


Po MiBM wachlarz zatrudnienia jest dość szeroki. Jak to zazwyczaj bywa po kierunkach technicznych. Za cel postawiłem sobie posadę konstruktora. Odpowiedziałem na 3-4 ogłoszenia o pracę. W krótkim czasie zostałem zaproszony na 3 rozmowy kwalifikacyjne. Pierwsza poszła topornie, kolejne już z górki. Otrzymałem dwie oferty pracy. Pierwszą z firmy produkcyjnej z Jeleniej Góry, kolejna z firmy z siedzibą w Głogowie. Ostatecznie padło na Jelenią Górę (KM-SYSTEM), co było w moim przekonaniu słuszną decyzją.


Praca w KM-SYSTEM była dobrym startem - załoga w porządku, szefostwo tym bardziej, w większości pomocni ludzie, dobrzy specjaliści w swoim fachu, dobrze wspominam te czasy. Pozdrawiam wszystkich z KM-u z tego miejsca :).


Kolejnym przystankiem na mojej drodze zawodowej jest KGHM ZANAM. Spora firma produkcyjna w branży górniczej - głównie samojezdne maszyny górnicze dla kopalń niemetanowych w Polsce i poza granicami kraju. Zgoła odmienny charakter działalności, chociaż doświadczenie z pierwszej pracy nieocenione i przydaje się nawet w tym sektorze.

 

Co dalej?


Jeszcze zobaczymy, w niedalekiej przyszłości próżno szukać planów na znaczące zmiany w dalszej ścieżce zawodowej, chociaż na horyzoncie pojawiają się pewne opcje, ale są na tyle odległe że nie warto teraz o nich wspominać. Obecnie zajęty jestem głównie realizacją planów związanych z życiem prywatnym.


Jednym z etapów rozwoju, czy samorealizacji, jest założenie strony krzysztofslomiany.pl, co okazało się być trudniejsze i bardziej pracochłonne w wykonaniu niż mógłbym przypuszczać. Początkowo plan był taki żeby ruszyć ze stroną do końca 2018. No, niewielki poślizg jest zauważalny, a pracę nad stroną rozpoczęły się w granicach września/października ubiegłego roku.

Krótko mówiąc, w głowie wszystko wydaje się być łatwe i proste.


 

Projekty


Jeśli chodzi o projekty na wspomnianej stronie to obecnie na tapecie znajduje się chwytak szczękowy przeznaczony do montażu w robotach 6-osiowych. Projekt często pojawiał się w czasie kiedy jeszcze realizowałem projekty studenckie na zlecenie, najczęściej na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Konstrukcja nie wymaga dużego nakładu pracy a może w przyszłości ułatwi życie studentów z tamtejszej politechniki.


Co do możliwości pokazania projektów realizowanych w czasie pracy zawodowej, to takiej możliwości, w moim przypadku, nie ma. Każde przedsiębiorstwo prowadzi co prawda własną politykę związaną z poufnością. Niektóre są w tej kwestii bardziej liberalne inne wręcz zakazują wspominać o realizowanych projektach, ale zarówno w jednych jak i w drugich upublicznianie informacji co do prowadzonej działalności może spotkać z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. Ponad to w większości kwestie związane z zachowaniem tajemnicy firmy obłożone są odpowiednimi zapisami w umowach czy deklaracjach poufności. Więc niestety...


 

Zapraszam do odwiedzania bloga czy zakładki portfolio na mojej stronie. Z czasem będzie pojawiało się tam więcej projektów.

LOGO_Krzysztof_Slomiany

116 wyświetleń0 komentarzy